Založ si blog

5. deň , 3. časť – Schránka ? ?? !! !

Ležal v posteli . Nevedel ako sa dostal domov , netušil čo sa dialo . Otec bol naňho nahnevaný , tak isto aj mama . No bolo mu to jedno . Ležal a ani sa nepohol . Pozeral sa do stropu . Aj ten strop bol zaujímavejší , ako všetko ostatné , čo sa nachádzalo okolo . Už to ale nevydržal , ležal tak približne hodinu . Posadil sa na posteľ a teraz pre istotu čumel na zelenú stenu oproti . Bolo mu neskutočne zle . Krv mal ešte stále zaschnutú na končeku nosa , inak bol prezlečený do pyžama , špinavé veci zmizli , tak ako zmizlo aj jeho myslenie . Po dlhej dobe sa uchýlil k plaču . Nevedel čo a ako sa stalo , vedel len prečo sa tak neskutočne opil . Slza za slzou dopadali na podlahu . Pomaly sa z nej stávalo more . Opäť schytil do ruky mobil a začal volať . Presne tej , ktorej nevedel prísť na meno . Poriadne to ani nezazvonilo a už sa ozval hlas . „Áno ?“ Bol veľmi rozrušený a nevedel čo presne jej má povedať . „A..ahoj,“hovoril to s veľmi roztraseným hlasom . Však samozrejme , nikto keď plače , nerozpráva plynule . Bol z toho až moc mimo . Takto pohltený do všetkého . Duša môže byť občas kráter , lenže on ich mal dva . „Ahoj …,“nastalo krátke ticho ,“čo chceš odo mňa ? Myslím sme si to už všetko vysvetlili predtým nie ? Je koniec predsa . Nechcem , aby si sa mi takto z ničoho nič ozýval . Ak zistí , že si mi volal , tak to neskončí dobre .“ On sedel s mobilom v ruke , počúval čo povedala . Opäť si to premietol v hlave . (Neskončí dobre . Aha . Takže je to predsa len tak , ako som si myslel .) „Dobre tak … Ahoj teda , len … Len som chcel vedieť , ako sa máš a … ach , ale nič ahoj . Kašlem na to .“ Zložil . V tom momente prišla do izby jeho mama . Nevyzerala už až tak naštvaná , ako ráno , keď ho zobudila . „Poď dole , raňajky už sú na stole . Otec je v robote ,tak sa môžme vkľude porozprávať .“

 

 
Obliekol sa do teplákov , nahodil tričko , mikinu a zbehol do kuchyne . Na stole ho čakala praženica so slaninou a pohár teplého čaju . Sadol si oproti mame . Tá sedela zamyslená a opretá rukami o hlavu . „Tak … čo mi povieš ? Prečo si prišiel dnes ráno taký doriadený ? Priniesol ťa domov sused . O šiestej ráno . O šiestej . Vieš aký to je čas ? Počúvaj ma . Problémy sa dajú riešiť aj inak ako tým , že sa opiješ . Som tu od toho ja . Vždy ti poradím a pomôžem . Prosím ťa už to nerob . Sľúb mi to .“ Očakával v tom momente niečo horšie . Prikývol a keď mám pravdu povedať , ani sa mu nečudujem . Bol tak dochrámaný , že to ani nebolo možné . Keď dojedol , vošiel do kúpeľne a dal si letnú sprchu . Umyl zo seba ten hnilobný pach alkoholu a vošiel hore do izby . Otvoril si balkón , zapálil cigaretu a pomaly bafkal . Vzduch vonku bol chladný aj keď svietilo slnko . Obloha bola modrá a mraky sa zdržovali skôr na juhu pri horách . Popri všetkej tej kráse , ale stále myslel na ten telefonát . (Ak zistí , že si mi volal , tak to neskončí dobre . Čo tým myslela sakra … Veď predsa najprv povedala , že majú dobrý vzťah , potom mi zas plakala na ramene , potom zas že to je v pohode , neskôr že ju klame , deň na to , že on ju v ničom neklame . Sama predsa nevie , čo vraví .) A takto sa to vlieklo už veľmi dlhú dobu . Bohužiaľ nevedel prísť na liek , ktorý by ho vyliečil . Stačí že niečo uvidel alebo počul , okamžite si na ňu spomenul . Prečo to bolo stále to isté dookola ? Neviem , možno nechcem vedieť . Nebol ale pokoj .

 
Nastal večer . Vybehol von . Lampy blikali , svietili , autá lietali po uliciach a mladý popíjali po bokoch ulíc lacné víno a vodku . Už mu bolo lepšie ako ráno . Z boku však naňho zazerala akási tmavá postava v kapuci . Vytiahol cigaretu a zapálil si . Stále sa naňho tá postava dívala . Nevšímal si to . Kráčal ďalej . V tom však začul to , čo nečakal : „Ahoj ,“ bola to ona . Zastal . Kolená sa mu podlomili a zalial ho na chrbte pot . Otočil sa na päte smerom k nej . Stála presne za ním . Cítil jej vôňu , na brade cítil jej horúci dych . „Čo je ?“, chcel už odísť preč , no niečo mu vravelo , že má ostať . Ten pocit keď na jednom pleci máš anjela a na druhom démon . Anjel hovorí , že by mal ostať , možno tým niečo napraví , démon , že by ju mal poslať preč a odísť . Bolo mu veľmi ťažko , behom tých pár sekúnd . (Čo spraviť sakra ?) Vtedy konečne odpovedala . „Nič len … Len tu čakám … Však vieš na koho . Chcela som ťa len pozdraviť a … ako inak ?“ , vyzeralo to znova tak , že chcela povedať niečo iné , no potom si to premyslela a povedala úplný opak . Alebo si ma splietla , teraz ľutovala , že sa mu pozdravila . „Vcelku pohodka … Ech , asi by som mal radšej ísť . Lebo … veď vieš .“ Usmial sa , no úsmev bol falošný . Videla to ? Keď sa otáčal , tak mu úsmev veľmi rýchlo klesol . „Prišiel si ako orol a odchádzaš ako netopier ?“ Opäť zastavil . To boli jeho slová . Pozrel sa na ňu . Z očí jej utekal potok emócií . Nie … nechcel to ďalej riešiť . Pokračoval ďalej do tmy . Ako netopier . Uzavrel sa do svojej schránky , no tá sa pod návalom emócií takmer pretrhla . Ona bola druhou schránkou , ktorá však bola otočená na dve strany a bola otvorená emóciám . Nebo sa zatemnilo , zatemnil sa jeho pohľad a pokračoval v putovaní do temnoty .

Biela a čierna

19.08.2015

Ráno , na nič spánok . Spal tri hodiny a zobudil sa . Posledné dni ubiehali veľmi divne a rýchlo . Nič z toho čo sa udialo si takmer nepamätal . Domov nechodil , objavil sa tam raz za čas, potom viac »

6. deň , 5. časť -Krása

16.08.2015

Krása sa dívať na to , ako sa rozpadáva jeden svet a ten druhý zatiaľ kvôli tomu druhému chátra . Je to rozpad , jedna vec závisí na druhej . Zničí sa jedna , zničí sa aj druhá . Ničí viac »

5. deň , 4. časť -Až dokým nebude svetlo

31.07.2015

Prešiel až na druhú stranu cez ulicu , kde preskočil oplotenie a sadol si tam na lavičku . Bol tam dom , v ktorom nikto nebýval . Lavička ale bola ako nová . Vždy na nej sedávali po večeroch viac »

Plyn, kúrenie, euro

Šéf OMV: Riziká plynovodu Nord Stream 2 sú zveličené

20.05.2018 16:42

Druhá vetva plynovodu Nord Stream nedokáže celkom nahradiť trasu, ktorá vedie už roky cez ukrajinské územie, tvrdí šéf OMV, spoluinvestora projektu.

Diaľnica, D1, Česko, Praha, Brno

Česi plánujú okružnú diaľnicu okolo celej krajiny, potrvá to desaťročia

20.05.2018 16:33

V Česku pracovníci štátnej firmy Riaditeľstvo ciest a diaľnic ČR začínajú pracovať na druhej fáze diaľničnej siete.

Mahmúd Abbás

Palestínsky prezident Abbás skončil v nemocnici s vysokou horúčkou

20.05.2018 16:30

Palestínskeho prezidenta Mahmúda Abbása prijali do nemocnice v predjordánskom meste Ramalláh po tom, čo sa u neho objavila vysoká teplota.

maďarsko, plot, utečenci

Čierna Hora reaguje na prílev migrantov, uvažuje o plote na hranici s Albánskom

20.05.2018 16:03

Čierna Hora zvažuje možnosť vybudovania plotu z ostnatého drôtu na hranici s Albánskom.

Jakub Samek

Život je občas hrou , inokedy hrou o život

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 5177x
Priemerná čítanosť článkov: 863x

Autor blogu

Kategórie