Založ si blog

5. deň , 4. časť -Až dokým nebude svetlo

Prešiel až na druhú stranu cez ulicu , kde preskočil oplotenie a sadol si tam na lavičku . Bol tam dom , v ktorom nikto nebýval . Lavička ale bola ako nová . Vždy na nej sedávali po večeroch s partiou a fajčili , popíjali a smiali sa . Už nejakú dobu ale nie … Bolo mu všetko jedno , telefonáty od kamarátov nezdvíhal . Načo ? Povedal si . Sadol si a díval sa do tmy . Popri tom prúdení dymu si ani nevšimol jednu vec . Za ním bola osoba . Andrea , jediná z mála osôb , s ktorými sa dokázal porozprávať . Fajčil jednu za druhou . Keď sa dostať k približne štvrtej cigarete ozval sa za ním hlas . ,,Nemal by si toľko fajčiť , hihi .´´ Okamžite vedel kto to je . Zavesila svoje ruky okolo jeho krku a zobrala mu z úst cigaretu . ,,Vieš , že to škodí .´´ Chcela si potiahnuť , no vytrhol jej cigaretu z rúk a potiahol si znova . ,,Viem … Ty si feťáčka Aďa . A mne ideš vravieť že fajčenie škodí . Kľud .´´ Snažila sa tváriť naštvane , no nikdy jej to nešlo . Bola ako klaun . Nikdy jej z tváre úsmev neklesol . Vytiahla si z vrecka škatuľku a v nej mala svoje kráľovstvo . Biely prach , trávu , tablety … Všetko čo z nej robilo klauna a psychopata . ,,Nemala by si sa zahrávať s diablom .´´ Posunula sa kúsok bližšie a chytila ho za koleno . ,,To on sa zahrávam so mnou heh .´´ V tom momente som sa postavil , horiaci špak som hodil k jej nohám a pomaly som odišiel cez plot : ,,Dobrú noc Andrea .´´
Papier bol zaplnený už všeličím , ale toto tam ešte nemal . Kreslil len akési čiary . Vkladal ich do obrazcov a z toho vznikol jeden kompletný – tvár . Oči zafarbil na hnedo , pod oči dokreslil modré čiary smerujúce k brade , prirobil ceruzou vlasy a papier skrčil a odhodil na bok miestnosti k skrini . Ako to , že sa toho nemôže zbaviť ? Stále vidí ten obraz jej tváre . Musel ju stretnúť ? Alebo vlastne musel ju spoznať ? K čomu to bolo dobré ? V Boha veril . Občas sa rozprával aj s „ním“ no vyznelo to , ako keby sa rozprával sám so sebou . Vyhľadával chyby v chybách , chyby v radosti , v šťastí , v smútku , vo všetkom čo obsahovalo jednu z najdôležitejších vecí pre ľudí – pocit . Či bol ten pocit dobrý alebo zlý , vždy sa to dalo využiť a zmeniť . No toto nie . Niečo na tom bolo zle , chyba v systéme alebo tak nejak to popisoval . Nemohlo sa predsa len jemu diať to zlé . Prišlo by niekedy aj niečo dobré po tej dlhej dobe ? Prešli už tri roky a stále sa nič nezmenilo . Tri roky len nešťastie . Po smrti starého otca sa cítil omnoho sám , ako keď bol pri ňom a radil mu .

[Spomienka] -Starký ? Môžeš mi dať peniaze na nanuk , prosím ťa . Mám veľkú chuť na nanuk , neskutočnú , kým je otvorený obchod . – – A zaslúžiš si ? – , zazrel po ňom , našpúlil dolnú peru a sklonil hlavu , – Jasne že hej . Veď som celý deň počúval . – Starý otec sa len usmial . Postavil sa a prišiel k linke . – Ten riad , keď ho odpraceš , dostaneš peniaze . Nikdy nikto nedostal nič zadarmo . Najprv si to musíš odmakať , potom získaš to , po čom túžiš . – Všetko poupratoval , starý otec mu dal peniaze a on sa spokojný vybral do obchodu . Kúpil si nanuk , po ceste ho celý zjedol až došiel k bytovke . Vošiel do bytu a vypytoval sa na množstvo vecí : – Počuj a keď budem usilovne pracovať , tak ma budú mať ľudia radi ? – , starý otec sa otočil a usmial sa na svojho vnuka – Kto by predsa teba nemal rád ? – [Spomienka]
Zobudil sa . Bol to len sen sakra ? Cítil sa , akoby to bolo živé . Boli dve hodiny ráno , keď sa z toho sna prebudil . Áno , kedysi dávno sa to stalo , ale to bolo dávno . No čo mu tým chcel starý otec povedať … Jedna otázka , ktorá mu bude opäť až do rána vŕtať hlavou . Až dokým nebude svetlo …

Biela a čierna

19.08.2015

Ráno , na nič spánok . Spal tri hodiny a zobudil sa . Posledné dni ubiehali veľmi divne a rýchlo . Nič z toho čo sa udialo si takmer nepamätal . Domov nechodil , objavil sa tam raz za čas, potom viac »

6. deň , 5. časť -Krása

16.08.2015

Krása sa dívať na to , ako sa rozpadáva jeden svet a ten druhý zatiaľ kvôli tomu druhému chátra . Je to rozpad , jedna vec závisí na druhej . Zničí sa jedna , zničí sa aj druhá . Ničí viac »

5. deň , 3. časť – Schránka ? ?? !! !

21.02.2015

Ležal v posteli . Nevedel ako sa dostal domov , netušil čo sa dialo . Otec bol naňho nahnevaný , tak isto aj mama . No bolo mu to jedno . Ležal a ani sa nepohol . Pozeral sa do stropu . Aj ten strop viac »

Plyn, kúrenie, euro

Šéf OMV: Riziká plynovodu Nord Stream 2 sú zveličené

20.05.2018 16:42

Druhá vetva plynovodu Nord Stream nedokáže celkom nahradiť trasu, ktorá vedie už roky cez ukrajinské územie, tvrdí šéf OMV, spoluinvestora projektu.

Diaľnica, D1, Česko, Praha, Brno

Česi plánujú okružnú diaľnicu okolo celej krajiny, potrvá to desaťročia

20.05.2018 16:33

V Česku pracovníci štátnej firmy Riaditeľstvo ciest a diaľnic ČR začínajú pracovať na druhej fáze diaľničnej siete.

Mahmúd Abbás

Palestínsky prezident Abbás skončil v nemocnici s vysokou horúčkou

20.05.2018 16:30

Palestínskeho prezidenta Mahmúda Abbása prijali do nemocnice v predjordánskom meste Ramalláh po tom, čo sa u neho objavila vysoká teplota.

maďarsko, plot, utečenci

Čierna Hora reaguje na prílev migrantov, uvažuje o plote na hranici s Albánskom

20.05.2018 16:03

Čierna Hora zvažuje možnosť vybudovania plotu z ostnatého drôtu na hranici s Albánskom.

Jakub Samek

Život je občas hrou , inokedy hrou o život

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 5179x
Priemerná čítanosť článkov: 863x

Autor blogu

Kategórie