Založ si blog

6. deň , 5. časť -Krása

Krása sa dívať na to , ako sa rozpadáva jeden svet a ten druhý zatiaľ kvôli tomu druhému chátra . Je to rozpad , jedna vec závisí na druhej . Zničí sa jedna , zničí sa aj druhá . Ničí sa druhá , poškodzuje prvú . Algoritmus života , keď sa človeku nedarí . Ak chcú , aby prežila jedna vec , druhá musí zaniknúť , aby tá prvá prežila , alebo vydržala útlak . Chcel mnohokrát ukončiť svoj život ? Určite áno . Bolo by to úžasné stretnúť opäť starú mamu , ale aj starého otca . No k čomu by to bolo ? Často si len tak kládol otázky , veď život je o tom si ho užívať , je o tom žiť si svoje sny , kráčať tam , kde nikto iný z okolia nevie vkročiť , lebo na to nemá silu . Vždy potom ale prišla tvrdá rana . Tá vec ho zaradila opäť naspäť medzi tých, ktorý boli úplne dole – na dne .
Ale inak deň v kľude , kdesi tam videl ten perfektný pocit z dňa . Slnko svietilo , peniaze boli prichystané , už sa len vydať na cestu . Vlak išiel ale neskutočne pomaly , akoby nechcel , aby sa vydal na tú cestu . Postupne mu slnko uberalo energiu a on len sedel a kukal dohora . Popritom prechádzali okolo jeho sedadla turisti a miestny . Cítil , že každý kto prešiel okolo , naňho pozrel . Tie pohľady boli neskutočné . Je jedno či človek spal , alebo len kukal druhým smerom , vždy mal ten divný pocit , že ho niekto sleduje . Potom sa pootočil na druhú stranu a videl , ako ho sleduje akási postaršia žena . Celý čas sa usmievala . Do uší vopchal sluchátka a opäť púšťal tie isté piesne dookola . Točil ich stále dookola až kým nevystúpil z vlaku . Babka vystúpila zároveň s ním . Stále po ňom pozerala a usmievala sa . Prechádzal podchodom až k obchodu . Zrýchloval viac a viac aby si bol istý , že za ním už tá stará žena nekráča . Vošiel dovnútra a kúpil si cigarety . Práve chcel vyjsť , keď mu cestu opäť skrížila tá stará ženská . Ten istý pohľad , ten istý úsmev . ,,Prepáčte mladý pán ,´´ posunula sa na bok a on v rýchlosti prešiel . Čo to sakra bolo ? Niečo ako , keď smrti neunikneš alebo tak , presne to mu pripomínala tá žena . Vrásky , stará tvár , palička po ruke a zhrbené telo . Radšej sa nad tým ďalej nezamýšlal a ponáhľal sa na autobus .
Nastúpil , sadol si a čakal kým sa pohnú . Vtedy prišlo ale to , čo vôbec nečakal … alebo skôr koho . Je to ona ? Nie blúzni predsa to nemôže … Ach do čerta .
Sklonil hlavu , hudbu pustil naplno a čumel do mobilu . Ako to je možné , opäť to isté !? Srdce mu takmer vyskočilo z hrude a predýchaval to , čo nedokázal vtedy, keď takmer vyskočilo . Prečo teraz ? Prečo dnes ? Autobus išiel opäť tak pomaly . Ten skurvený čas , prečo ako ? Pozerá sa ? Toľko otázok sakra , stop s tým . Kdesi tam bude tá cesta , och autobus už zastáva . Rýchlo sa postavil , do úst vložil cigaretu , a ponáhlal sa k dverám . Otvorili sa , okamžite preč . Vľavo alebo vpravo ? Do peklaaaa …
,,Ahoj , kam ideš?´´ áno , nasledoval výbuch v tele . Čo nasleduje po výbuchu ? Otrasy , ďaľší výbuch , znova otrasy . ,,Eh idem …´´,zastavil sa mu dych , musel to predýchnuť a pokračoval : ,,Idem trochu posedieť s kamarátkou . Pokecať a tak … ´´ Očakával áno striasol som sa toho , tak ako sa teraz trasie moje telo nie ? ´´ No pokračovalo to : ,,Idem si zapáliť tu za roh ideš aj ty ?´´ Len prikývol a premýšľal čo spraví . Toto nieje deja vú , alebo sa niečo podobné už stalo … Možno sen alebo tak . Musí sa prebudiť . Okamžite , rýchlo zvonček alebo niečo . No stále kráčal za ňou , stále hľadel do mobilu . Prišli za roh , vytiahol si ďaľšiu cigaretu … Počkať , kedy dofajčil prvú ? To je jedno . Nevedel o ničom . Vytiahol z vrecka zapaľovač a snažil sa zapáliť si . Ruky sa mu otáčali do všetkých svetových strán . Aaaach … Od nervov takmer zahodil cigaretu . No nakoniec ju zapálil . Moment na to už kráčali po ceste . Telo sa prestalo triasť , no stále strácal dych … Ako to , že nevie čo má povedať . Určite to je len sen . Zachvíľu sa niečo stane a všetko to bude preč . ,,Chcela som len aby si vedel , že ma to všetko mrzí , niečo sa pokazilo a nejde to napraviť . Zatiaľ nie … Vieš , stačí si len počkať ,´´ prestala hovoriť a zastala . ,,Prečo si ticho ? To mám mlčať !? Alebo chceš zo mňa spraviť len blázna ? Myslíš si , že ja to mám ľahšie ako ty !? Alebo čo si presne myslíš , je to len hra !!! Je to hra chápeš !´´ Je to len sen , je to len sen !!! PROSÍM !!! Vtedy sa prebudil v posteli . Videl len jej tvár a hnedé oči . Zrazu bolo všetko preč . Pozrel sa na mobil , dva zmeškané hovory , 2:30 ráno a smäd . Krása … Nikdy viac prosím .

Biela a čierna

19.08.2015

Ráno , na nič spánok . Spal tri hodiny a zobudil sa . Posledné dni ubiehali veľmi divne a rýchlo . Nič z toho čo sa udialo si takmer nepamätal . Domov nechodil , objavil sa tam raz za čas, potom viac »

5. deň , 4. časť -Až dokým nebude svetlo

31.07.2015

Prešiel až na druhú stranu cez ulicu , kde preskočil oplotenie a sadol si tam na lavičku . Bol tam dom , v ktorom nikto nebýval . Lavička ale bola ako nová . Vždy na nej sedávali po večeroch viac »

5. deň , 3. časť – Schránka ? ?? !! !

21.02.2015

Ležal v posteli . Nevedel ako sa dostal domov , netušil čo sa dialo . Otec bol naňho nahnevaný , tak isto aj mama . No bolo mu to jedno . Ležal a ani sa nepohol . Pozeral sa do stropu . Aj ten strop viac »

Plyn, kúrenie, euro

Šéf OMV: Riziká plynovodu Nord Stream 2 sú zveličené

20.05.2018 16:42

Druhá vetva plynovodu Nord Stream nedokáže celkom nahradiť trasu, ktorá vedie už roky cez ukrajinské územie, tvrdí šéf OMV, spoluinvestora projektu.

Diaľnica, D1, Česko, Praha, Brno

Česi plánujú okružnú diaľnicu okolo celej krajiny, potrvá to desaťročia

20.05.2018 16:33

V Česku pracovníci štátnej firmy Riaditeľstvo ciest a diaľnic ČR začínajú pracovať na druhej fáze diaľničnej siete.

Mahmúd Abbás

Palestínsky prezident Abbás skončil v nemocnici s vysokou horúčkou

20.05.2018 16:30

Palestínskeho prezidenta Mahmúda Abbása prijali do nemocnice v predjordánskom meste Ramalláh po tom, čo sa u neho objavila vysoká teplota.

maďarsko, plot, utečenci

Čierna Hora reaguje na prílev migrantov, uvažuje o plote na hranici s Albánskom

20.05.2018 16:03

Čierna Hora zvažuje možnosť vybudovania plotu z ostnatého drôtu na hranici s Albánskom.

Jakub Samek

Život je občas hrou , inokedy hrou o život

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 5178x
Priemerná čítanosť článkov: 863x

Autor blogu

Kategórie